Використання ГІС-технологій у землевпорядному проектуванні

Petro Ivanovych Bida


Анотація


Основний зміст дослідження полягає у формуванні сучасного підходу до використання значних масивів картографічної інформації на територіальному рівні населеного пункту. На основі аналізу, узагальнення й систематизації наукових джерел висвітлено важливість застосування ГІС в землевпорядному проектуванні та кадастрі територій, управлінні земельними ресурсами, розкрито та проаналізовано функції та підсистеми ГІС. Організація цієї системи здійснена на прикладі с. Зоря Рівненського району Рівненської області з використанням програмних комплексів «AutoCad» та «MS Access», дозволила автоматизованим способом встановити обмеження у використанні земель з метою уникнення порушень земельного законодавства та містобудівної документації. Окреслено шляхи подальших досліджень для проектування зон обмежень з використанням географічно-інформаційних систем для земельних ділянок, які були приватизовані шляхом викупу; державної та комунальної власності, що надані в оренду; не приватизовані і не надані в оренду; а також ті, що використовуються з порушеннями земельного законодавства, в тому числі самовільно захоплені, що використовуються без дозволу.

Ключові слова


географічно-інформаційна система; менеджмент земельних ресурсів; землевпорядне проектування; кадастрова реєстраційна система, реєстр земельних ділянок

Повний текст:

PDF

Посилання


Chernyaha, P. H., Mel'nychuk O. Yu., Kachanovs'kyy, O. I. (2006). Zasoby upravlinnya zemel'nymy resursamy. Naukovyy visnyk Natsional'noho ahrarnoho universytetu, 104, 60-64.

Bulakevych, S. V. (2006). Heoinformatsiyne zabezpechennya zemlevporyadnoho proektuvannya dlya upravlinnya zemel'nymy resursamy v ahropromyslovomu kompleksi. Kyiv: Rada produktyvnykh syl NANU.

Tserklevych, A. (2006). Pro deyaki aspekty shchodo kontseptsiyi zahal'nomis'koyi bahatofunktsional'noyi informatsiynoyi systemy. Heoinformatsiynyy monitorynh navkolyshn'oho seredovyshcha, 33-36.

Sukhovirs'kyy, B. I. (2002). Heoinformatsiyni systemy i tekhnolohiyi v rehional'nomu rozvytku. Kyiv: Znannya Ukrayiny.

Patyka, V. P. & Tarariko O. H. (2002). Ahroekolohichnyy monitorynh ta pasportyzatsiya sil's'kohospodars'kykh zemel' (metodychno-normatyvne zabezpechennya). Kyiv: Fitosotsiotsentr.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Науковий журнал "Український журнал прикладної економіки"

ISSN 2518-1742 (Online)

ISSN 2415-8453 (Print)